Nazwa
Rodzaj
Cena -
 
 
» Interaktywna mapa noclegów
» Noclegi Zakopane
 
Dodaj obiekt   •   Strony internetowe
 
 
Strona główna » Narciarstwo, narty
 

Narciarstwo, narty

Narciarstwo jest jedną z zimowych dyscyplin sportowych polegającą na przemieszczaniu się przy pomocy odpowiedniego sprzętu, zwanego sprzętem narciarskim tj. nart oraz kijków. W skład sprzętu wchodzą także buty narciarskie przymocowane do nart za pomocą specjalnych wiązań oraz odpowiedni ubiór. Narciarstwo jest uprawiane na kilka sposobów, gdzie wyróżnia się m.in. narciarstwo biegowe, narciarstwo alpejskie, pozatrasowe i wysokogórskie.

Historia samych nart narodziła się we Włoszech pod koniec XIX w. Pierwsza para nart wykonana w celach sportowych zrobiona została w całości z drewna. Z kolei pierwsze narty, których charakter zbliżony był do dzisiejszego sprzętu powstały w Stanach Zjednoczonych w 1963 roku. W Polsce narciarstwo znane jest od początku XX w., a pierwsze organizacje narciarskie powstały w 1907 r. Najbardziej rozpowszechniona forma narciarstwa to narciarstwo alpejskie polegające na zdjeździe po stoku na długich nartach. Popularną dyscypliną jest także narciarstwo klasyczne, które zrodziło się w krajach skandynawskich, a głównymi dyscyplinami są biegi narciarskie, skoki narciarskie oraz kombinacja norweska.

Polska nie jest krajem kojarzonym z narciarstwem, jednak ten mit zaczyna powoli odchodzić w przeszłość, w miarę popularyzacji tego sportu wśród Polaków oraz rozbudowie infrastuktury narciarskiej. Pomimo, iż daleko nam jeszcze do krajów uważanych za raje dla narciarzy jak Austria czy Szwajcaria, Polska z pewnością jest świetnym miejscem gzie można rozpocząć swoją przygodę związaną z białym szaleństwem.
 
  Noclegi Zakopane
 
» Agroturystyka
» Apartamenty
» Domy letniskowe
» Domki kempingowe
» Hostele
» Hotele
» Kempingi
» Kwatery prywatne
» Motele
» Ośrodki wczasowe
» Pensjonaty
» Pokoje gościnne
» Restauracje
» Sanatoria
» Schroniska
» SPA & Wellness
» Stanice
» Zajazdy
» Zamki, pałace i dwory
» Wille
» Mieszkania do wynajęcia
» Kwatery pracownicze
» Domy do wynajęcia
» Usługi noclegowe
 
 
 
 
  Polecane noclegi
 
 
  Ostatnie ogłoszenia
 
 
  Statystyka
 
gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 32
łącznie odwiedzin: 9234
od dnia: 2009-12-10
czas generowania: -0.44
 
Noclegi, hotele
© 2007 - Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl